Városi családi keresztút - beszámoló

2013. 03. 24. | | frissítve 2013. 03. 25.

élő keresztút gyermekek előadásában

A családokra vonatkoztatva elmélkedték át a keresztút állomásait a székesfehérvári Boldog Gizella Óvoda óvódásainak közreműködésével. A hagyományosan a Sóstói tanösvényen zajló szabadtéri  eseményt idén  az időjárás miatt a maroshegyi templomban rendezték meg. Amíg a kicsik szerepeltek vagy az állomáshoz tartozó rajzokat mutatták be, addig a szülők elmélkedései pl. az apák, az anyák, az el nem fogadott gyermekek fájdalmairól, a leleményes, pazarló és a halálnál is erősebb szeretetről szóltak.

Az óvódások már évek óta készülnek nagyböjtben a virágvasárnapi családos keresztútra. Az óvónők a felkészülés során megerősítik a kicsikben: aki Krisztusban hisz, nem hal meg örökké, hanem élni fog.

A családokkal megtelt templomban egy szívvel énekelték a legkisebbektől az idősekig: Jézus Téged szeretünk.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor