Városi családi keresztút - beszámoló

2015. 03. 29. | | 2015. 03. 29.

A városi családi keresztút hagyományosan a sóstói tanösvényen zajló szabadtéri esemény, melyre idén is virágvasárnap délután került sor a keresztény családok részvételével. Volt család, ahol mindhárom generáció jelen volt.

A maroshegyi templom mellett Tóth Tamás plébános köszöntötte a keresztútra érkező megyés püspököt, Spányi Antalt, valamint az irodaigazgatót, Ugrits Tamást, a zenei szolgálatot végző öreghegyi Antióchia közösség fiataljait és az összegyűlt családokat.

Az állomásokat a gyermekszereplők elevenítették meg a tanösvény egyik tisztásán, a szülők olvasták fel az elmélkedéseket. A főpásztor záró szavai és áldása után a családok csendben vagy egymással beszélgetve hagyták el az imádságos elmélkedés helyszínét.

- Marian -
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor