Pályázat   "Ki az a Szent Imre?" címmel

Film-és fotópályázat középiskolásoknak
Rajz-és tablópályázat általános iskolásoknak

A Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal pályázatot hirdet Szent Imre születésének 1000. évfordulójára, katolikus középiskolák és általános iskolák tanulói részére "Ki az a Szent Imre?" - címmel.

A pályázat célja

Az 1000 évvel ezelőtt született Szent Imre alakja - életének és hitének mélyebb megismerése által,- aktualitást nyerjen a mai fiatalok számára. A pályázat szeretné felhívni a diákok figyelmét, ami Szent Imrében ma is követendő példa: a jövőjére tudatosan készülő, harmonikus,- érett-, krisztusi ember. Cél az is, hogy korunkban már elképzelhetetlenek tűnő, tisztaságát megőrző herceg, a mai fiatalok gondolkodásában helyére kerüljön. Az őt jelképező liliom, mély értelmű szimbólum, kemény, férfias önmegtartóztatásra utal, és a herceg küzdelmeit jelzi önmagával, vágyaival, melyet Urának, Jézusnak ajánlott fel.

Pályaművek

I.

Általános iskola alsó tagozat

Rajzok: Szent Imre élete A4 méret tetszőleges technikával.

II.

Általános iskola felső tagozat

3-4 (A4-es) oldalas dolgozat készítése Szent Imre hercegről, a trónörökösről, Szent István király hozzá intézett intelmeinek tükrében.

III.

Középiskolák

Pályázni lehet egyéni vagy közösségi (iskolánként, szakkörökként, alkalmi csoport) munkákkal:

Fotópályázat: Fotót vagy fotóalbumot lehet készíteni Szent Imrét ábrázoló köztéri szobrokról, művészeti ábrázolásokról, amelyek mellé írásban kérjük a pontos helyszínt és rövid leírást. Ezenkívül fotót lehet készíteni az alábbiakban megadott témákban is. A fotókat max: 10X15 cm méretben kérjük. A fotópályázatot Nagy Norbert fotográfus fogja elbírálni.

Rövidfilm készítés videokamerával, számítógépen megszerkesztve Szent Imrével kapcsolatban szabadon választott vagy az alábbiakban megadott témák alapján. A film lehetőleg 10 percnél több ne legyen és DVD-re készüljön. A filmpályázat koordinátora Somogyi Tamás operatőr, akinek segítségét lehet kérni a somafoto@fw.hu -n címen.

Témaajánlások a film- és fotópályázatra

- egység a közéleti szereplés és a kereszténység között
- egység a hit és a tudás között
- egység a hit és a tettek között
- egység a lágyszívű és a kemény férfias természetű vezető között

Ajánlott irodalom

Varga László: Imre az ember, Kaposvár, Szent Imre Alapítvány 2000.
Szentek élete (szerk. Diós István) Budapest, Szent István Társulat 2001.

Időpontok

Meghirdetés időpontja
2007. február 20.

A beküldésének határideje
2007. április 30.

A beküldés helye
Egyházmegyei Hivatal

8000 Székesfehérvár, Városház tér 5.

Eredményhirdetés
2007. május 31.

Szent István Művelődési Házban

délelőtt 11 órakor
Erről külön értesítjük mindazokat, akik pályamunkákat küldenek be.

Díjak

Pályadíjak