Kispaptábor - beszámoló

2006. 08. 14. |

2006. augusztus 14-től 20-ig tartott a Székesfehérvári Egyházmegye kispapjainak idei tábora.

Spányi Antal megyéspüspök atya vendégeként székesfehérváron tartózkodó egyházmegyés kispapokkal augusztus 16-án Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató atya a Vértesben kirándult. Az egész napos kirándulás során jártak Mórott, Oroszlányban, Majkon és Vértessomlón.

Augusztus 17-én Molnár László Brazíliában élő - volt székesfehérvári egyházmegyés - plébános úr számolt be missziós munkájáról; majd megyéspüspök atya közösen és személyesen beszélgetett kispapjaival.

Augusztus 18-án megyéspüspök atya reggel szentmisét mutatott be magánkápolnájában, melyre meghívta a kispapokat is. A szentmise keretében tette le esküjét Sárközi Béla akolitus, az iszkaszentgyörgyi Lelki Centrum vezetője, akit a következő nap püspök atya állandó diakónussá szentelt a székesegyházban.

Augusztus 18-án Nagy László tatabánya-bánhidai plébános atya és Mihályi Miklós előszállási plébános atya tartott személyes beszámolót a kispapoknak a plébánosi élet mindennapi örömeiről és kihívásairól.

Mórocz Tamás beszámolója:  2006morocz.pdf (92 kB)