Bemutatkozik Bicske új plébánosa és káplánja

2020. 08. 12. | | 2020. 08. 12.

Bemutatkozik Bicske új plébánosa és káplánja P. Burbela, Grzegorz Ludwik SVD atya, és Ngara Wula Laba, Bonaventúra SVD

2020.08.12. - A székesfehérvári egyházmegye és az Isteni Ige Társaság Magyar Rendtartománya megállapodást kötött a rend egyházmegyei jelenlétéről és szolgálatáról. A megállapodás alapján és Főtisztelendő P. Tete Remis SVD, az Isteni Ige Társasága, Magyar Rendtartományának tartományfőnöke felterjesztésére Burbela, Grzegorz Ludwik SVD atya, Bicske, Szentháromság Plébánián plébánosi, és Ngara Wula Laba, Bonaventúra SVD atya pedig ugyanitt kápláni szolgálatot lát el.

Spányi Antal megyés püspök 2020. augusztus 1-től három évre nevezte ki Burbela Gergely SVD atyát Bicske, Szentháromság Plébánia plébánosává, valamint Alcsútdoboz, Csabdi és Felcsút adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel. Ugyanezen hatállyal kinevezte a bicskei Szent László Általános Iskola püspöki biztosának is. Ngara Wula Laba, Bonaventúra SVD atyát 2020. augusztus 1-től egy évre kinevezte Bicske, Szentháromság Plébánia káplánjának.

Videó Berta Kata, Bágya Ferenc és Somogyi Tamás