2023-24-es tanév - Szeretettel várjuk iskola-előkészítő, közösségépítő foglalkozásainkon a város és a városkörnyék nagycsoportos óvodásait is, hogy együtt kalandozzanak a Szent Imre Óvoda nagycsoportosaival, a tanító nénikkel.
2024.02.29. - A Katolikus Karitász idén is nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést rendez, mely március 3. és 10. között zajlik országszerte.
2024.02.18. - Angol nyelvű szentmisét tartottak a Fülöp-szigetekről érkezett vendégmunkásoknak, a tatabánya-bánhidai templomban.
2024.02.17. - A Katolikus Karitász a fiatalok érzékenyítésének és a karitász önkéntesek utánpótlás nevelésének fontosságára fókuszálva indította útjára ezt a vezetőképzést.
2024.02.15.- A székesfehérvári egyházmegyében dolgozó pedagógusoknak tartott nagyböjti lelkigyakorlatot Ugrits Tamás pasztorális helynök, püspöki irodaigazgató.
2024.02.17. - Megemlékezést tartottak a II. világháborús magyar hősök tiszteletére emelt emlékműnél.
2024.02.14. - Hamvazószerdával veszi kezdetét a nagyböjt időszaka, mely Jézus Krisztus negyven napi böjtölésének emlékezete, és amelyet a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában is megünnepeltek.
2024.02.25. - Ismét megrendezik hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést. A Katolikus Egyház országos gyűjtése során a hívek a templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat.
A 2024-es év nagyböjti és nagyheti eseményei, valamint azok beszámolói.
Liturgikus eseményeket, a kiemelt időszakkal kapcsolatos bejegyzéseinket találhatják összegyűjtve ezen az oldalon.