2021. június 25. - Aktuális MKPK Körlevél és rendelkezések járvány idejére.
Frissítve: 2021.06.25.
2021. augusztus 1. - A búcsúi szentmisén imádkozunk a szőlőskertek és szőlősgazdák védőszentjéhez, kérve közbenjárását a bő és jó termésért.
2021.06.26. - A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve Égből Alászálló Kenyér mottóval konferenciát szerveztek az Oltáriszentség tiszteletéről.
2021.07.05. - Az idei KALÁSZ-tábor július 05. és 09. között került megrendezésre Perbálon. Az évek óta nagy sikerrel zajló tábor lányoknak szól és a „női mesterségek”-kel való ismerkedés a célja.
2021.07.25. - Ferenc pápa január végén jelentette be, hogy bevezeti a nagyszülők és idősek világnapját, amelyet július negyedik vasárnapján – idén július 25-én – ünnepel az Egyház. A világnap mottója: „Mindennap veled vagyok”.
2021.07.13. – A júliusi búcsúnapon – régi hagyományként – mindig egy újmisés lelkipásztor vezeti a szertartást. Így történt most is, Szakács Péter Mihály atya szentmise-bemutatásával.
Az év őszén Budapesten megrendezésre kerülő 52. Eucharisztikus Kongresszusra készülve S. Szabó Péter egyetemi tanár egy szemelvénygyűjteményt készített Prohászka Ottokár püspök oltáriszentséggel kapcsolatos szövegeiből.
2021.07.04. – Ismét 7 hálaszív a megszületett gyermekekért. A székesfehérvári egyházmegyéből, de az országhatáron túlról is, számos településről érkezett mintegy másfél ezer zarándok a vértessomlói Sarlós Boldogasszony-kegy¬templom búcsújára.
Az Egyházmegyei Hivatal aktuális tájékoztatása és járványügyi intézkedései.
Frissítve: 2021.07.01.