2022.06.25. - Rácalmáson szombaton délután tűz ütött ki a Szent István király templom sekrestyéjében, mely teljes terjedelmében kiégett.
2022.07.07. - A vasútvidéki Prohászka templomban lesz a város egyházközségeinek közös Eucharisztia ünnepe. A szentmisét Spányi Antal megyés püspök tartja a város papságával, majd a főpásztor vezetésével közös szentóra lesz.
2022.07.03. - A vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsújára hívták azokat a családokat, akik gyermekáldásra várnak, vagy gyermek születésére készülnek.
2022.07.02. - A dunaújvárosi Krisztus Király Templomban, szentmisében áldotta meg Spányi Antal megyés püspök a kilencedik, egyben utolsó nagyméretű üvegablakot, amellyel befejeződött a szentély és hajó teljes megújítása.
2022.06.26. - Ráckevén délelőtt Spányi Antal megyés püspök bérmált.
2022.06.28. - Megjelent a SZEM újság nyári száma.
2022.06.25. - Spányi Antal megyés püspök a templom újraszentelését és az új oltár megáldását koncelebrált szentmise keretében végezte el.
2022.06.27. - László napján a Prohászka ligetben katonai tiszteletadás mellett koszorúzták meg Szent László szobrát. A lovagkirály már életében legenda lett az országban, halálát követően pedig csodákat tulajdonítottak neki.
2022.06.23. – Keresztelő Szent János ünnepén, a lánglelkű Prohászka Ottokár püspök és Kaszap István hitvalló kispap sírja mellett, a Jó Pásztor Templomban ünnepelték a pap- és diakónusszentelést Székesfehérváron.