EKIF tanulmányi út - beszámoló

2012. 10. 16. | | 2012. 10. 17.

templom bemutatása

Az EKIF (Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság) évente tanulmányi kirándulást szervez, melynek során tagjai (püspöki biztos atyák és intézményvezetők) szakmai és lelki tapasztalatokat gyűjtenek a meglátogatott oktatási intézményekben. Nagyon hasznosak ezek a tapasztalatszerzések ahhoz, hogy intézményeink helyzetét, jelent és jövőt érintő feladatait világosabban lássuk;  a kihívásoknak jobban meg tudjunk felelni.  Természetesen az EKIF közösségét is erősítik ezek az utak, ahol a közös imádság mellett több lehetőség van a személyes kapcsolatok erősítésére is.

Az idén, október 16-án, Pannonhalmát kerestük fel. A Bencés Gimnázium igazgatója, Hardi Titusz OSB atya bemutatta nekünk a gimnázium életét; oktatási és nevelési alapelveit és rendjét. A gimnázium megtekintése után a felújított apátsági templomot és könyvtárt látogattuk meg. A tanulmányi utunk második állomása Zirc volt, ahol Dékány Árpád Sixtus O.Cist. főapát úr fogadott bennünket. Szakszerű vezetés segítségével tekintettük meg az apátsági templomot.

Ugrits Tamás
Fényképeket készítette Varga Imre