Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Székesegyház) - beszámoló

2016. 03. 03. | | 2016. 03. 04.

2016. március 3-án a hónap közös szentmise, hálaadás és imádság alkalmára a Bazilikában jöttek össze a város papjai és hívei a püspök vezetésével.

Spányi Antal homíliájában végigvezette a híveket a döntés fontosságának a gondolatán. A döntés meghatározza életünk irányát, de döntésünkben ki is kell tartanunk, ha célba szeretnénk érni. Nem elegendőek pusztán a cselekedetek, belső önátadottságra van szükség, ahogy azt Mária példáján láthatjuk. Az önátadottság azt jelenti, hogy életemet átadom, szívemet megnyitom és az Úrral együtt élek: követem Őt, bárhová is menjen, Ő a cél és bensőmben nem tévesztem szem elől. Ez egyszerű és világos, de nem könnyű út. Úgy kell élnünk, mint a tőről táplálkozó vesszőnek, hogy általunk Krisztus szólhasson másokhoz. Pál apostol is erről beszél, amikor azt mondja, hogy élek, de már nem én, hanem Krisztus él énbennem. Éljünk úgy, hogy Krisztus rajtunk keresztül is jelen lehessen a világban.

A szentmisét követő szentségimádában a főpásztor imádságban vitte az Úr elé a közösség könyörgését új papi hivatások születéséért és a meglévők megerősítéséért, valamint hálát adott az Irgalmasság éve eddigi és eztán következő kegyelmeiért.

- Marian -
Képek: Somogyi Tamás

A homília szövegének meghallgatása:

Korábbi év beszámolója: