2020.03.25. - Kérjük, olvassák el figyelmesen és kövessék az MKPK valamint a Székesfehérvári Egyházmegye által írtakat a jelenlegi koronavírus járvány idején.
Folyamatosan frissítjük!
2020.04.02. Prohászka püspökről, a XX. század fordulója magyar kereszténységének meghatározó személyiségéről, Spányi Antal megyés püspök és Mózessy Gergely gyűjteményigazgató korábbi gondolatainak felidézésével emlékezünk meg.
2020.04.02. – Kérem a kedves híveket, hogy elsőcsütörtökön, április 2-án, az egyházmegye minden területén azonos időben: 18 órakor otthonaikban, lehetőségeik szerint családi körben imádkozzanak közösen.
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020.04.02. - Az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templomban lesz a város egyházközségeinek közös Eucharisztia ünnepe.
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020.04.04. - A Központi Papnevelő Intézetben, ill. az Egyetemi Templomban, Prohászka Ottokár halálának 93. évfordulóján ünnepséget tartanak Budapesten.
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020.04.05. - Szentmise és barkaszentelés lesz Urunk jeruzsálemi bevonulásának emlékére. Délután családi keresztutakra kerül sor.
2020. április 5. - Városunk hagyományaihoz híven Virágvasárnap délután családi keresztutat járunk a maroshegyi plébániánál.
2020.03.27. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntött arról, hogy gyorssegéllyel segíti a horvátországi Zágrábi Főegyházmegyét az őket ért természeti katasztrófa által okozott károk helyreállításnak támogatásában.
2020.03.25. - Az ifjúsági világnapot hagyományosan virágvasárnap, idén március 25-én ünnepli a Katolikus Egyház. A 2018-as világnapra írt pápai üzenet témája: „Ne félj, Mária! Kegyelmet találtál Istennél.” (Lk 1,30)