A 153 éve született Prohászka Ottokár püspök

2011. 10. 10.

2011-ben MKKN program is

Október 10-én, hétfőn a Vasútvidéki Prohászka Emléktemplomban Prohászka Ottokár 153. születésnapján püspöki szentmise lesz. Az ünnepségre az ország minden részéből várják a Prohászka Imaszövetség tagjait, akik több éve imádkoznak a szentéletû püspök példájára új papi és szerzetesi hivatások megszületéséért.

15 h 00
Mózessy Gergely
gyûjteményigazgató előadása
Prohászka Ottokár címerváltozatainak értelmezési lehetőségei címmel

16 h 00
Emlékmise Prohászka Ottokár születésének évfordulóján,
főcelebráns: Viliam Judák nyitrai püspök

Plakát letöltése >>

Az ünnepi szentbeszédben Spányi Antal fölelevenítette Prohászka születését, azét a püspökét, aki megjárta az élet csúcsait, de ugyanakkor a lét szörnyû mélységeit is. Az élethez hozzátartozik a szenvedés: az örömök mellett ott a kereszt is. Prohászka Ottokár nem csak élete példáival, hanem írásaival is utat mutat nekünk: nem nézhetjük tétlenül a halál kultúráját, de meg kell tapasztalnunk, észre kell vennünk a szeretetet még akkor is, ha a bûn sötétségbe vonja körülöttünk a világot.

Részlet a 2009-es beszámolóból

"Szeretettel várom a fiatalokat, hogy örömmel kapcsolódjanak be a Kaszap (március és december) és Bogner (május) misékbe, hogy életüket egyre jobban megismerve mind bátrabban merjenek igent mondani az Istennek,  kérem őket, hogy sokan kapcsolódjanak be az egyházmegyei ifjúsági zarándoklat programjába szeptemberben.

Várom egyházmegyénk minden hívőjét imádkozzanak Kaszap István és Bogner Mária Margit boldoggá avatásáért és jöjjenek el az értük mondott szentmisékre, és vegyenek részt a Prohászka miséken (április és október)."

Spányi Antal
2011-es Családok éve egyházmegyei lelki programja