A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként a Házasság Napja

2012. 02. 11. |

Plakát:  hazassaghete.jpg

Az új evangelizáció év mottója: "Megkeresni az embert ott, ahol van, és megajándékozni őt a hit örömével."

Szombaton 10-18 óra között a Szent István Művelődési Ház, Szent István termébe várják az Egyházmegye Családpasztorációs Irodájának szervezésében a családokat közös imádságra, ünneplésre.

A Házasság Napja rendezvény célja, hogy megmutassa a házasság ajándék voltát és létfontosságát a társadalom jövőjét illetően.

A délután programjai mind a házaspároknak, mind a gyerekeknek szólnak.

„A függőségtől az intimitásig – vágy, élmény kapcsolat.” - címmel tart előadást dr. Pál Ferenc atya, amelyet a Forró Cappucino együttes koncertje követ.

14 órakor kezdődik Dr. Papp Miklós előadása, „Az élet kezdetére vonatkozó bioetikai kutatások” témában.

15 óra 30-kor Süveges Gergő előadása következik „Hivatások és konfliktusok” címmel.

A gyerekeknek 0-4 éves korig játszószobát biztosítanak, 5 éves kortól ajándékkészítés lesz kézműves foglalkozás keretében, és mozgásos versenyjátékok minden korosztálynak.

A családok ünneplése rövid szertartás keretében történik majd, melyben Spányi Antal püspök atya megáldja a jelenlévő családokat. 17 órától az Országalma körül a főtéren tanúságtételre hívják a családokat a házasság mellett, melynek keretében rövid műsort adnak házaspárok. Énekel a Vox Mirabilis kamarakórus.

A rendezvény kapcsolódik az országosan megrendezett „Házasság Hete” programsorozathoz.