A Hit gyertyája a Székesfehérvári polgármesteri hivatalban - beszámoló

2012. 10. 11. | frissítve 2012. 10. 12.

A Hit gyertyáját ajándékozta Spányi Antal megyés püspök Székesfehérvár MVJ Önkormányzatának a Székesfehérvári Egyházmegyében meghirdetett Hit évének első állomásaként. dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere dolgozószobájában helyezte el a gyertyát, a korábban – a Biblia Évében - a megyés püspök által a hivatalnak ajándékozott Biblia mellé.

A megyés főpásztor az átadáskor hangsúlyozta: a hit az élet minden területét áthatja, természetes, hogy a közéletben is szerepe van. Akik közéleti hivatást választottak, ugyanúgy az egyetemesség, a keresztény emberközpontúság eszméje, a szolidaritás fontossága, a vallásszabadság tiszteletben tartása, az egyenlőség elve alapján kell, hogy végezzék munkájukat.

Cser-Palkovics András megköszönte az ajándékot, és Spányi Antal püspökkel meggyújtotta a Hit éve gyertyáját, amely egész évben lobogni fog a hivatali szobában, hogy felhívja a figyelmet a hit világosságára.

BPK