Adventi Udvar a püspökségen megnyitás I. Adventi gyertyagyújtás

2011. 11. 26.

2011 - család gyújtja a gyertyát

Szombaton 10 órakor a Püspöki Palota kertjében megnyílik a hagyományos „Adventi udvar”.

A Püspökség továbbra is szeretne az egyének és családok számára a világtól eltérő csendes, békés, imádságos légkört teremteni. A látogatás során igényes kézműves tárgyakat lehet vásárolni ajándékba és jótékonysági céllal.

Szombaton és vasárnap 10-19 óra között, utolsó héten (december 19-22.) hétköznapokon is 12-18 óra között várják a látogatókat. A közös adventi gyertyagyújtás három szombaton délután 16 órakor kezdődik, 17-én szombaton pedig 15 óra 30-kor a Székesfehérvári Egyházmegye oktatási intézményeink műsorával.

A nap programja

10.00-12.00 óráig
kézműves foglalkozás gyermekeknek, melyet a bicskei Szent László Tagiskola pedagógusai tartanak.

11.00 óra
a bicskei Szent László Tagiskola műsora

16.00 óra I. Adventi gyertyagyújtás
Az érdi Marianum Általános Iskola tanulóinak adventi műsora
Ünnepi köszöntő: Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató
Adventi gondolatok: Spányi Antal megyés püspök

"A család gyertyája"
Spányi Antal megyés püspök minden adventi gyertyagyújtás alkalmával gyertyákat áld meg, melyeket szétosztunk a jelenlevő családok között. Legyen ez a kis gyertya a várakozás és az advent fénye, amely megvilágítja lelki utunkat a Megváltó születésének ünnepéig!

Adventi koszorúk megáldása
Az első adventi gyertyagyújtás alkalmával Spányi Antal főpásztor megáldja a jelenlévők adventi koszorúit. Szeretettel kérjük tehát, hogy azok, akik szeretnének ebben a megszentelésben részesülni, hozzák magukkal adventi koszorújukat az imádságos alkalomra.

Fényképet készítette dr. Berta Gábor

Plakát:  2011adventiudvar_plakat.pdf (867 kB)