Adventi Udvar II. Adventi gyertyagyújtás

2011. 12. 03.

udvar a koszorú mögött

A Püspökség továbbra is szeretne az egyének és családok számára a világtól eltérő csendes, békés, imádságos légkört teremteni. A látogatás során igényes kézműves tárgyakat lehet vásárolni ajándékba és jótékonysági céllal.

Szombaton és vasárnap 10-19 óra között, utolsó héten (december 19-22.) hétköznapokon is 12-18 óra között várják a látogatókat. A közös adventi gyertyagyújtás három szombaton délután 16 órakor kezdődik, 17-én szombaton pedig 15 óra 30-kor a Székesfehérvári Egyházmegye oktatási intézményeink műsorával.

A nap programja

10.00-12.00 óráig
kézműves foglalkozás gyermekeknek, melyet a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda pedagógusai tartanak.

11.00 óra
mesemondás

16.00 óra II. Adventi gyertyagyújtás
A tatabányai Szent Margit Általános Iskola tanulóinak műsora
Ünnepi köszöntő: Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató
Adventi gondolatok: Spányi Antal megyés püspök

"A család gyertyája"
Spányi Antal megyés püspök minden adventi gyertyagyújtás alkalmával gyertyákat áld meg, melyeket szétosztunk a jelenlevő családok között. Legyen ez a kis gyertya a várakozás és az advent fénye, amely megvilágítja lelki utunkat a Megváltó születésének ünnepéig!

Fényképet készítette dr. Berta Gábor

Plakát:  2011adventiudvar_plakat.pdf (867 kB)