Családi és egyéni keresztútjainkkal járjunk Jézus nyomában Virágvasárnap ünnepén - beszámoló

2020. 04. 05. | | 2020. 04. 02.

Családi és egyéni keresztútjainkkal járjunk Jézus nyomában virágvasárnap ünnepén – Spányi Antal püspök felhívása a székesfehérvári egyházmegye híveihez

2020.04.05. – Spányi Antal püspök azzal a felhívással fordul az egyházmegye híveihez,

virágvasárnap ünnepén otthonaikban imádkozzák el a keresztutat, hogy Jézus nyomában járjanak, megváltói szenvedésére emlékezzenek.

„A nagyböjti időszakban az egész kereszténység Krisztus szenvedéséről és kereszthaláláról elmélkedik. Ennek egyik jellegzetes imádsága a keresztútjárás. A tizennégy állomásból álló elmélkedést idén a járvány miatt okozta helyzetben családjainkban vagy egyénileg mondhatjuk el, amellyel felelevenítjük Jézus szenvedésének mozzanatait.

A keresztút elvégzése lehetőséget ad arra, hogy az ember elkísérje Jézust a Golgotára, együtt érezzen Vele, ezáltal erőt merítsen a hétköznapok, a jelenlegi nehézségek elviseléséhez. A Megváltó szenvedésén elmélkedve tartsunk bűnbánatot, kiengesztelődést, növeljük magunkban az alázatot, a reményt, és erősítsük meg hitünket Isten irgalmas szeretetében!

Szeretettel ajánlom az egyházmegye híveinek, hogy Prohászka Ottokár püspök gondolataival végezzék el keresztútjukat.”

Prohászka Ottokár keresztút elmélkedése:
 prohaszkakeresztut.pdf (124 kB)

Spányi Antal megyés püspök