Családok éve - a házasság napja - beszámoló

2011. 02. 12. |

püspök a családokkal

Spányi Antal megyés főpásztor szeretettel hívta az egyházmegye papságát, a plébániák családjait és családközösségeit, a világban élő Krisztus hívők közösségét közös imádságra, ünneplésre, hogy a plébániákon közösségben ünnepeljék meg a házasság napját február 12-én, tudatosítva a házasság ajándék voltát és létfontosságát a társadalom jövőjét illetően.

Székesfehérváron a Családpasztorációs Iroda szervezésében délután gyűltek össze a családok a Szent István Művelődési Házban, ahol mind a házaspárok, mind a gyerekek a nekik szóló programokon vettek részt.

Spányi Antal püspök atya a gyermeknyüzsgés közepette buzdította majd megáldotta a jelenlévő családokat, kérte, hogy életükkel, jelenlétükkel a családok, házaspárok legyenek az élet jelei, az Élet hirdetői és tanúságtevői a világban. A résztvevők kivonultak a Városház térre, az Országalmához. Bíró László püspök a házasság értékéről szóló gondolatainak fölolvasása között a Vox Mirabilis kórus énekelt.

A jelenlévőket a főpásztor püspöki áldással indította útnak hazafelé.

- Marian -
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor