Együtt várja a látogatókata Munkácsy-tárlat és a Bibliai Találkozások kiállítás - beszámoló

2008. 07. 31.

Bibliai találkozások kiállítás honlapja: www.bibliaitalalkozasok.hu

Székesfehérváron 15. állomásához érkezett a v. Pákh Imre magángyűjteményéből válogatott, Munkácsy Mihály művészi életútját bemutató tárlat. A 19 századi magyar festészet legismertebb festőzsenijének alkotásait bemutató kiállítás 2005 óta tömegeket vonz; a szervezők reményei szerint hamarosan az egymilliomodik látogatót köszönthetik a tárlaton.

Pákh Imre műgyűjtő az előzetes tárgyalások során meglátogatta az Egyházmegyei Múzeumot és megállapodott Spányi Antal megyés püspökkel, hogy a Munkácsy - Képek Amerikából kiállítás és a Bibliai Találkozások kiállításra közös jegyet kínálnak látogatóinak.

Ezzel az egyedülálló kezdeményezéssel szeretnék támogatni Székesfehérvár városának kulturális életét, és lehetőséget adni az egyetemes kultúra és a művészetek iránt érdeklődőknek. A város két meghatározó kiállítását együtt jelentős kedvezménnyel tekinthetik meg augusztus 1-jétől október végéig.

Részletes információ:
www.munkacsyszfvar.extra.hu és www.szfvar.katolikus.hu