Hálaadás az első Magyar Szent Család közbenjárását kérve

2012. 11. 10. | | frissítve 2012. 11. 09.

November 10-én, szombaton 10 órakor Székesfehérváron a Székesegyházban püspöki szentmisével kezdődik a Magyar Szent Család tiszteletére rendezett közös ünnepség. Spányi Antal megyés püspök az egyházközségek családjainak képviselői jelenlétében - Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre ereklyéi előtt - a magyar Szent Család oltalmába ajánlja a családokat.

Székesfehérváron együtt tisztelhetjük a magyar szent királyi családot

Székesfehérváron őrzik 1777 óta Szent István fejereklyéjét, fiának Szent Imre ujjának csontereklyéje pedig 1930-ban került az egykori magyar királyi székhelyre. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét 2011-ben, a Családok Éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család, amelyet minden évben november 13-ához, az összes magyar szent és boldog emléknapjához kapcsolódóan ünnepelnek a székesfehérvári egyházmegyében.

Plakát-meghívó letöltése:  1211magyarszentcsalad_plakat_meghivo.pdf (280 kB)

Logó letöltése: magyarszentcsaladunnepe_nagy.jpg (90 kB)