Kaszap István emlékmise

2011. 03. 26.

Időpont: 13 h 30 ifjúsági Kaszap-nap majd 17 h 00 szentmise
Helyszín: Prohászka templom (Vasútvidék)

Kaszap István születésének 95. évfordulóján ünnepi szentmisét tart Spányi Antal megyés püspök. A szentmise után Kaszap István sírjához vonulunk, és közösen imádkozunk mielőbbi boldoggáavatásáért.

A szentmise előtt közös készületre várják az egyházmegyei fiataljait, melyről részletesebben lehet olvasni az Ifjúsági Iroda honlapján

„Mert jó az Isten.” Kaszap István az Ő különleges ajándéka számunkra. Az egyházmegye misekönyörgéseiben fohászkodunk boldoggáavatásáért, mert benne kiváló példaképet kap a magyar ifjúság. Nagyon sok ember fordult már Istenhez Kaszap István közbenjárásával, aki a halál torkában is mások vigasztalásával törődött és a reményre tekintett.

Részlet a 2009-es beszámolóból

"Szeretettel várom a fiatalokat, hogy örömmel kapcsolódjanak be a Kaszap (március és december) és Bogner (május) misékbe, hogy életüket egyre jobban megismerve mind bátrabban merjenek igent mondani az Istennek,  kérem őket, hogy sokan kapcsolódjanak be az egyházmegyei ifjúsági zarándoklat programjába szeptemberben.

Várom egyházmegyénk minden hívőjét imádkozzanak Kaszap István és Bogner Mária Margit boldoggá avatásáért és jöjjenek el az értük mondott szentmisékre, és vegyenek részt a Prohászka miséken (április és október)."

Spányi Antal
2011-es Családok éve egyházmegyei lelki programja