Kézművesvásár a Püspökség udvarán

2006. 12. 02.

Kézművesvásár a Püspökség udvarán
Délelőtt 9-től délután 5-ig

A Fehérvári Kézművesek Egyesület kézművesvására valamint a fogyatékkal élők kézműves munkáinak árusítása a Hit és Fény és a Pro Vobis műhelyekből.

9 h 00
Spányi Antal megyés püspök ünnepélyesen megnyitja az adventi udvart és megáldja a Betlehemet a Püspökség udvarán.

11 h 00
„Betlehemi népi játék” - a Boldog Gizella Óvoda adventi műsora
Előadják: az óvoda Csillag csoportos gyermekei
Vezetőjük: Totsche Andrásné és Krainhoffer Tamásné óvónők

17 h 00
Első Adventi ima Püspök atyával
Közreműködik az öreghegyi templom ifjúsági énekkar Lendvai Melinda vezetésével klasszikus adventi énekeket énekelnek.

I. adventi koncert
18 h 00
A Prohászka templomban Dibusz Ferenc ráckevei orgona-művész orgonál a szentmisén utána koncertet ad.

1. Pachelbel: 3 Magnificat-fuga
2. Johann Sebastian Bach: C-dúr praeludium és fuga
3. Johann Sebastian Bach: Nun komm der heiden Heiland (korálelőjáték)
4. Carl Philip Emmanuel Bach: B-dúr szonáta
5. Carl Philip Emmanuel Bach: D-dúr szonáta
6. Johann Pachelbel: Wie schön leutet dem Morgenstern (korálelőjáték)
7. Carl Philip Emmanuel Bach: F-dúr szonáta
8. Johann Sebastian Bach: D-dúr praeludium és fuga

Dibusz Ferenc 1966-ban született. A zenei tagozatos általános iskola után az esztergomi Ferences Gimnáziumban érettségizett, ahol intézeti orgonista volt. A budapesti Zeneakadémián szerzett diplomát 1991-ben Középiskolai Ének-zenetanár, majd 1995-ben Egyházzene szakon. Tanított a budapesti központi kántorképzőn, megszervezte a Veszprémi Egyházmegyei kántorképzőt, valamint 1994-2000-ig tanított a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola Musica Sacra szakán. Vezetése alatt a tanszak kórusa beírta nevét Veszprém város történetébe.

Dibusz Ferenc orgonál

A Szent Mihály Bazilika UNSECO védelem alatt álló kéziratos kottatárából számos liturgikus zeneművet elevenített fel. A tanszak kórusa számára a külön munkák honorálására ösztöndíjat pályázott és nyert. Részben a fölfedezett zenei anyagból állították össze két CD hanghordozójuk műsorát. Egy kézirat nyomán címmel megjelent lemezük azon liturgikus zeneműveket eleveníti föl, amelyek 1860. június 24-én, Keresztelő Szent János ünnepén hangzottak el a veszprémi Szent Mihály Székesegyházban. Második lemezük Circulum anni címmel kedvenc kórusműveiket tartalmazza az egyházi év rendjének megfelelően elrendezve (Advent, Karácsony, Nagyböjt, Húsvét, stb.). 2000-ben a kórus is és Dibusz Ferenc orgonistaként is sikeres koncertkörúton vett részt, amely során felléptek Salzburgban, Lipcsében és Passauban.

Dibusz Ferenc önálló orgonalemeze 1997-ben készült el Adventtől Szilveszterig címmel. A lemez főként karácsonyi darabokat tartalmaz, kitűnő kulturális karácsonyi ajándék lehet.