Kispapok zsolozsmája a Nagyhét során - beszámoló

2013. 03. 29. | | frissítve 2013. 04. 02.

hívekkel együtt zsolozsmáznak a kispapok

Mindig nagy öröm számomra, ha az Egyház liturgikus imádságát, a zsolozsmát közösségben végezve mondhatjuk vagy énekelhetjük, és nem csak egyénileg elvonulva a saját szobám rejtekén fohászkodhatok a Mindenható Istenhez.

Egy ilyen különleges alkalom a nagyhét szent háromnapja. Ezekben a napokban évek óta Székesfehérváron, a belváros egy meghatározott templomában jövünk össze imádkozni. Kezdetben a ferences, utóbbi két évben a ciszter templom adott otthont e szent cselekményeknek. Talán nem véletlen, hogy a szerzetesi élet e két meghatározó temploma vált fő helyszínné, hisz a zsolozsma imádkozásával térben és időben is bekapcsolódunk az egész Egyház lélegzetvételébe.

Jézus maga is sokszor imádkozta a zsoltárokat, még szenvedése óráiban is. Csodálatos érzés vele együtt imádkozni ugyanazokkal a szavakkal. A nagyhét különleges lehetősége, hogy a Püspök atya szándékára egyházmegyénk papnövendékei a székvárosban töltik e szent napokat. Így velük együtt, az ő vezetésükkel énekelhetjük a zsoltárokat, mélyedhetünk el a nagy titkokban, és formálhatjuk szívünket.

Biztatok mindenkit, aki csak teheti, hogy keresse az alkalmakat, és élje át ennek az imamódnak a szépségét, bensőséges lelkületét.

Lőrincz Ágnes
Fényképeket készítette: Marian