Nemzetközi konferencia a család évében

2011. 03. 30.

Március 30-31-én, Az állam és egyház felelőssége a jövő nemzedékért címmel nemzetközi tudományos konferenciát szervez a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia. Az esemény fővédnöke Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a CCEE elnöke. A konferencia a Család Évének kiemelkedő eseménye, amellyel II. János Pál pápa apostoli buzdítására, a 30 éve megjelent Familiaris Consortióra is emlékeznek. A konferecián részt vesz Spányi Antal püspök.

A pápa buzdítása ma is időszerű, a benne foglalt tanítás mindenkinek irányt adó, aki családban él, vagy családot alapítani szándékozik. Ugyanakkor fontos útmutatás azoknak, akik a családokért dolgoznak, akár állami, akár egyházi keretben végzik munkájukat. A budapesti konferencián áttekintik a feladatokat, amelyek Európa és benne országunk romló demográfiai helyzetében a jövő generációja érdekében előttünk állnak. Beszámolók hangzanak el az egyházi és állami felelősségvállalás helyzetéről a különböző európai országokban. Tekintettel a külföldi előadókra és résztvevőkre, a konferencián magyar-angol-német-francia szinkrontolmácsolást biztosítanak.

< 2023. január >
H K Sz Cs P Sz V