Ökumenikus imahét - első nap - beszámoló

2012. 01. 15. |

felekezetek közös imádsága

Az ökumenikus imahétre a Lengyelországban élő római katolikus, ortodox, ókatolikus és protestáns egyházak képviselői egy olyan témát választottak, amely a Krisztusban való hit átformáló erejéről beszél. A nyolc napon át tartó székesfehérvári imaalkalmak első napján Dr. Szemerei János a Nyugati Evangélikus Egyházkerület püspöke tartott igehirdetést a szolgáló Krisztus életünket átalakító erejéről.

A püspök igehirdetésében kiemelte, a látvány sokmindent eltakar: Jézus istállóba született, szolgált bennünket pedig Ő az Élet ura, a győztes Király. Nem adta meg Isten, hogy érzékszerveinkkel tapasztalhassuk meg jelenlétét, csak a hit „érzékszervén” keresztül ismerhetjük meg Őt.

A Székesegyházban tartott megnyitó istentiszteleten a város katolikus, református, evangélikus és baptista lelkipásztorai közt Spányi Antal megyés püspök, Bencze András evangélikus püspök helyettes és Somogyi László református lelkészi elnök is részt vett.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor