Ökumenikus imahét - hatodik nap - beszámoló

2011. 01. 21.

"... kitartottak az apostolok tanításában,..."
(ApCsel 2,42)

A cselekvésre indító imádságról beszélt Berze János református lelkész a székesfehérvári baptista imaházban az egyetemes imahét hatodik napján.

Az apostoli tanításban, a közösségben és a kenyér megtörésében való elkötelezettség után a jeruzsálemi egyház negyedik, egységbe hívó tulajdonsága az imaélet. Berze János igehirdetésében kifejtette: ma is mindennapos felismerés, hogy a keresztényeket az imádság erősíti meg a világ javát szolgáló misszióra és prófétaságra.

Az ember közösségi létéből adódóan felmerül az igény a közösen megélt imádság, Istenhez szólás együttes kifejezésére. A keresztény felekezeteknél általában egymás mellett él az egyéni és közösségi ima gyakorlata, többnyire kölcsönhatásban egymással. Amikor elmondom a Miatyánkot, vagy imádkozva elolvasok egy zsoltárt, egy közösségi ima részévé válok. Ugyanakkor az imádságainkban helyet kell kapnia az egyéni imának is, ami az ember éppen aktuális egyéni élethelyzetéhez, kérdéseihez kötődik.

- BPK -

A 2011-es imahét eseményei, beszámolói >>