Ökumenikus imahét - hetedik nap - beszámoló

2012. 01. 21. |

felekezetek közös imádsága

A Krisztus-hívők egységéért tartott ökumenikus imahét hetedik napján az evangélikus templomban tartották a város keresztény felekezeteinek közös istentiszteletét. Ezen az estén a lelkipásztorok imái és a bibliai részletek a Jó Pásztor alakjáról, példázatáról szóltak, amelyet Spányi Antal megyés püspök fejtett ki igehirdetésében.

A főpásztor beszédében kiemelte, Jézus nem idegenkedett a pásztoroktól, akik az akkori társadalom peremén éltek, önmagát is a Jó Pásztorhoz hasonlította, hogy megmutassa, számára minden ember fontos, az elveszettek is.

Mélyebben foglalkozott azzal a hitkérdéssel, hogy a Jó Pásztor élete példáján keresztül, megerősít mindenkit, aki benne bízik. Arra szólít bennünket, hogy vele feltétlen egységben éljünk, így kerülünk egységbe másokkal is a szeretet által.

Az istentisztelet végén a közös hitvallást követően a lelkipásztorok imádkoztak az egységért és a megújulásért, hogy a különböző felekezethez tartozó keresztények erősítsék egymást, a tanúságtevő Krisztusi életben.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor