Ökumenikus imahét - második nap - beszámoló

2012. 01. 16. |

felekezetek közös imádsága

A Krisztus-hívők egységéért tartott imahét második napján a baptista imaházban gyűltek össze hívek, hogy a város lelkipásztoraival együtt imádkozzanak a keresztények egységéért. Az igehirdetést Tóth Tamás római katolikus esperes plébános tartotta, kapcsolódva az egységesen kiadott imafüzet aktuális témájához: „Mindannyian arra kaptunk meghívást, hogy a Lélek munkájában együttműködjünk a keresztények egységéért.”

Az esperes személyes hangú tanúságtételében kifejtette. „Mindannyiunknak találkozni kell Jézus Krisztussal. A személyes találkozás olyan emberré formál bennünket, aki bármely felekezetben is éli meg hitét, Krisztus üzenetét közvetíti a világnak. El kell fogadnunk egymást a sokszínűségben, és el kell fogadnunk, hogy ugyanazt a Jézust szolgáljuk, akinek segítsége nélkül nem tudunk semmit sem tenni.”

Az imaalkalom végén Spányi Antal római katolikus megyés püspök, Somogyi László református lelkészi-elnök, Lázárné Tóth Szilvia evangélikus beosztott lelkész és Fóris István a baptista gyülekezet karnagya kérte személyes imában a Szentlelket a keresztények egységéért.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor