Ökumenikus imahét - negyedik nap - beszámoló

2011. 01. 19. |

"... kitartottak az apostolok tanításában,..."
(ApCsel 2,42)

Az ökumenikus imahét negyedik napján a székesfehérvári evangélikus templomban Somogyi László református lelkészi elnök tartott igehirdetést. A megbékélés és Kyrie imát Spányi Antal római katolikus megyés püspök, Ujvári Sándor Csaba református kisegítő segédlelkész és Pethő Judit beosztott lelkész mondta el. A nap témájához kapcsolódó igéket Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató, Kovácsi Krisztián református beosztott lelkész, Révész Lajos baptista lelkipásztor olvasták fel.

Somogyi László lelkész igehirdetésében arról beszélt, hogy elkülönülő egyházi hagyományaink elválasztanak bennünket. Megosztottságunk megakadályozza, hogy a Szentlélek úgy működjék, mint Pünkösdkor, amikor tömegek tértek meg az apostolok szavára.  Az ősegyházhoz példája szerinti szeretet azonban újra egységbe hozhat minket. Akkor észrevesszük majd egymás terheit, küzdelmeit és osztozunk egymás örömében is. Ahogy Krisztus mondta: „Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt." (Jn 13,35).

A negyedik ökumenikus imaalkalmon a zenei szolgálatot az evangélikus kórus látta el.

- BPK -
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor