Papi továbbképzés

2022. 10. 06. | 2022. 01. 06.

papok imája a templomban

2022-ben is a kijelölt csütörtökökön 10.00 órakor az egyházmegye papságának rekollekciós szentségimádást tartanak a Szent Imre templomban, majd előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

A találkozón Spányi Antal megyés püspök ad tájékoztatást az egész egyházmegyét érintő kérdésekről, eseményekről:

február 10.
március 10.
május 12.
október 6.! (mert október 13. egybeesik az alsószentiváni zarándoklattal)
november 10.
december 8.

A rekollekciók elmélkedéseit Főtisztelendő Dr. Kránitz Mihály urat, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának tanszékvezető professzora tartja.

A rekollekciókat a Szent Imre templomban kezdik, ahol 9.30 órától biztosítják a szentgyónás elvégzésének lehetőségét. 10 órakor elimádkozzák a napközi imaórát, majd közös szentségimádást tartanak 10.45-ig. 11 órára átvonulnak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házba, ahol a püspöki tájékoztató után történik a rekollekciós előadás. Eztán kerül sor a közös ebédre, mely után a tanulmányi házban lehetőséget biztosítanak fakultatív beszélgetésre az elhangzott témákkal kapcsolatban.