Papi továbbképzés - beszámoló

2010. 03. 18. |

rekollekción

A Székesfehérvári Egyházmegye papjai számára az idén a papi hivatásról és papi lelkiségről dr. Udvardy György püspök, érseki általános helynök tart előadást a papi rekollekciókon. A Papság Évéhez kapcsolódó témákat megelőzően Dr. Rózsa Huba biblikus, egyetemi tanár előadássorozata előzte meg. Ezek alkalmak lehetőséget adnak a papok számára a gyónásra, elmélkedésre, közös szentségimádásra.

Új kezdeményezésnek számít, hogy a püspöki előadás után Dr. Simon László dandártábornok, megyei főkapitány, Lasancz Zoltán ezredes, bűnügyi igazgató és Vörös Ferenc ezredes, rendészeti igazgató tartott előadást a székesfehérvári egyházmegye papjainak közbiztonsági tudnivalókról és a bűnmegelőzésről, amelyet kötetlen beszélgetés követett az előadókkal.

A találkozó közös ebéddel ért véget, illetve lehetőség volt a személyes kapcsolatok ápolására, kiscsoportos együttlétre is az ebéd után.

Fényképeket készítette Ugrits Tamás