Papi továbbképzés - beszámoló

2011. 02. 10. |

A Székesfehérvári Egyházmegyében idén hét alkalommal tartanak összegyházmegyei papi rekollekciót. A találkozó minden alkalommal a Székesegyházban kezdődik szentségimádással, majd a Szent István Művelődési Házban folytatódik előadásokkal. Spányi Antal megyés püspök a Családok Évéhez kapcsolódóan Bíró László tábori püspököt, mint az MKPK családreferensét kérte fel az idei rekollekciós előadások megtartására. Az első alkalom témája az igazság pasztorációja volt: az igazságot hirdetni az emberről, a szentségi házasságról és a családegyház szerepéről.

A püspök előadásában hangsúlyozta alapvető ellentét van a bibliai emberkép és a mai emberről alkotott felfogás között. II. János Pál pápa az Evangelium Vitae kezdetű enciklikájában úgy fogalmaz, hogy aki elveszi az embertől létének transzcendens dimenzióját, az megalázza az embert és képtelenné teszi arra, hogy az élet kultúráját terjessze. Így csupán a halál civilizációját képes építeni. Ha Európa elfogadná a bibliai emberképet, és merné definiálni a házasságot, megmenekülne az önpusztulásról. Ha a világi gondolkodás nem versenyeztetné a nemeket, hanem a keresztény biblikus gondolkodás alapján egymást kiegészítő valóságnak mutatná be, akkor a fiatal nemzedékek az „élet evangéliumára” épülő igazságosabb, szolidárisabb világrendet, az emberi méltóságot tiszteletben tartó társadalmat építenének.

- BPK -
Videó: - BPK és Somogyi Tamás -