Püspöki Szentmise a Mátraverebély-Szentkúti nemzeti kegyhely főünnepén

2009. 08. 16.

Vasárnap délelőtt 11 órakor Mátraverebély-Szentkúton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal püspök tart ünnepi szentmisét. Erdő Péter bíboros, prímás érsek 2006-ban, Nagyboldogasszony búcsúnapján hirdette ki ünnepélyesen Szentkút Nemzeti Kegyhellyé válását. A kegytemplomban az év minden napján teljes búcsú nyerhető.

"A népi hagyomány szerint 1091-ben vagy 1092-ben Szent László király lova patája nyomából fakadt a mai Szent Kút forrása. 1095 és 1195 között történhetett az első testi gyógyulás, amikor a Szűzanya, karján a kis Jézussal, megjelent egy verebélyi néma pásztornak, és a mai Szent Kút forrásvizével meggyógyította. 1210-ben a szentkúti zarándokok sokasága miatt építette a Vereb család az első kegytemplomot, Verebély községben."

Forrás: www.szentkut.hu