Szenzációs árengedmény a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban - beszámoló

2011. 05. 31. |

A Családok Éve alkalmából, 2011. október 31-ig Spányi Antal megyés püspök ingyenesen látogathatóvá tette a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumot.

Az egyre nehezebb anyagi terhek mellett nem jut már pénz kikapcsolódásra, kultúrára, igényes kiállításokra? Van megoldás!

Mit is tekinthetnek meg az érdeklődők a Székesfehérvár főterén lévő egykori ferences rendház patinás épületében? Az egyházmegye történeti tárgyi örökségét rendhagyó módon bemutató „Az üdvösség történetei” című kiállítás mellett Szent Imre sírkápolnájának megmaradt kövei és Szent István fejereklyéje is látható a múzeumban. Az érdeklődők megtekinthetik a Prohászka Ottokár püspök életét bemutató tárlatot, Szilárdfy Zoltán híres vallásos tárgyú műgyűjteményének legszebb darabjait, valamint Pekáry István festőművész életművének jelentős alkotásait is.

Akik esetleg már látták a kiállításokat, de még egyszer visszajönnének, most térítésmentesen megtehetik, sőt nyereményjátékon is részt vehetnek.

Messze földről érkezik vendége Székesfehérvárra? Ne mulassza el megmutatni neki városunk legszebb egyházi kincseit, Szent István fejereklyéjét, Szent Imre sírköveit, Prohászka Ottokár életének emlékeit!

A Balaton és a Velencei-tó partján nyaral, s nincsen hová menni rossz idő esetén? Idén nyáron ingyenesen tekinthetik meg a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumot sőt még nyereményjátékban is részt vehetnek.

A Családok Évében látogatóink között háromszor sorsolunk ki értékes nyereménycsomagokat. Jöjjön el hozzánk, megéri! Szeretettel várunk minden kedves látogatót!

Székesfehérváron Szent Imre és Szent István sírja a magyar zarándoklatok bölcsője volt. 2011-től zarándokok számára különleges, tartalmas programokkal készülünk. Jelentkezni egész évben Sófalvi Katalinnál a 06 30 33 23 705 telefonszámon, vagy sofalvikatalin | kukac | szfvar.katolikus.hu e-mail címen lehet.

A sajtó számára további információkért rendelkezésre áll az Egyházmegyei Múzeum igazgatója:

Smohay András
30-458-4234
E-mail: smohay | kukac | szfvar.katolikus.hu

Bertáné Pintér Katalin
sajtóreferens
8000 Székesfehérvár, Városház tér 5.
Tel.:30-641-6252
e-mail:bertane | kukac | szfvar.katolikus.hu