Örömteli iskolakezdés a Székesfehérvári Egyházmegyében - beszámoló

2020. 09. 24. | | 2020. 09. 24.

Örömteli iskolakezdés a Székesfehérvári Egyházmegyében

2020.09.24. - Lassan egy hónapja járnak a gyerekek iskolába, bár a koronavírus járvány miatt a megszokottól kicsit eltérő módon. A járvány azonban nem befolyásolja azt a tényt, hogy sok család számára az iskolakezdés komoly kihívást jelent: a tanszerekre, iskolaszerekre költött pénz máshonnan fog hiányozni.

A Katolikus Karitász iskolakezdést segítő országos segélyprogramja, a „Legyen öröm az iskolakezdés!” nemrég fejeződött be, aminek köszönhetően csak a Székesfehérvári Karitász 230 családnak tudott segíteni 1.245.000,- Ft értékben, gyerekenként 5.000,-Ft-os vásárlási utalvánnyal. Ezenfelül az adományozók nagylelkűségének köszönhetően tárgyi adományokkal (írószerek, füzetek…) is tudtunk rászoruló családokat segíteni.

Az egyházmegye területén működő mintegy 70 plébániához kötött karitászcsoport önkéntes munkatársai több mint 100 gyermeknek és családjaiknak nyújtottak segítséget, közel 1 millió Ft értékben.

Köszönjük önkénteseink munkáját és adományozóink támogatását!

Karitász