Prohászka Irma sírja - beszámoló

2020. 10. 24. | | 2020. 11. 04.

Prohászka Irma sírja

2020.10.24. – A Székesfehérvár-Vasútvidék Római Katolikus plébánián működő Wathay Ferenc cserkészcsapat a tavalyi évben felvállalta templomunk jótevőjének, Prohászka Ottokár püspök atya testvérének, Prohászka Irmának a Hosszú temetőben található sírja gondozását. Nagy Alfonzné Prohászka Irmának köszönhetjük templomunk főoltárát, számos papi öltözéket, az első orgonát és egy pad elkészíttetését.

Tavaly tavasszal bokrokkal benőve, széttört fedőlappal, golyónyomos obeliszkkel, félig eltűnt, rozsdás, romos sírkerítéssel szembesültünk. Első alkalommal lehetőségeink szerint eltávolítottuk a bokrokat, kigazoltuk a sírt, évelő növényeket ültettünk. Ősszel, halottak napjára készülve ismét eltávolítottuk a kinőtt ágakat és gyomokat, friss virágokat ültettünk, gyertyagyújtással és imával emlékeztünk meg az elhunytról.

2020. október 24-én csapatunk cserkészei ismét felkeresték a temetőt. Virágokat ültettünk, mécseseket gyújtottunk, és imádkoztunk Prohászka Irma lelki üdvéért.

Fehér György Antal cserkésztiszt
csapatparancsnok