Hamvazószerdai szentmise a székesfehérvári Szent Imre iskolásoknak - beszámoló

2023. 02. 22. | | 2023. 02. 22.

Isten szeretetében bízva tartsunk bűnbánatot és tekintsünk előre - Hamvazkodással kezdődött a nagyböjti idő a Szent Imre iskolásoknak Székesfehérváron

2023.02.22.- Megkezdődött a nagyböjt, a húsvétot megelőző negyvennapos időszak. Hamvazószerdán Ugrits Tamás pasztorális helynök, püspöki biztos koncelebrált szentmisét mutatott be Dózsa István plébánossal, a székesfehérvári Szent Imre Gimnázium és Általános Iskola tanulóinak.

Az egyház sajátos nagyböjti gyakorlatára, a hamvazkodásra zsúfolásig megtelt a templom. A diákok a nap jelentőségéhez méltóan nyitott szívvel, odafigyelve vettek részt a liturgián és szolgáltak az oltár körül. Isten szeretetében bízva tartsunk bűnbánatot és Krisztus feltámadásának fényével tekintsünk előre! – hangzott el Ugrits Tamás atya nagyböjti üzenetében majd arról beszélt, milyen nagy küzdelem folyik ma a lelkünkben és a lelkünkért, mert a Gonosz el akarja foglalni, hogy önzően, bűnökben éljünk. De Krisztus is be akar tölteni minket világosságával, ezért kérjük, hogy Ő vezesse életünket. A nagyböjt nemcsak visszatekintés a múltra, nemcsak bűnbánat, hanem előre tekintés Krisztus keresztjére és feltámadására. Jézus szeretetének fényében kell látnunk, mit kell jobban tennünk, milyen úton járjunk. Mert felelősek vagyunk azért, hogy az Isten által rólunk elgondolt életet éljük meg. Őelőtte éljük meg azt, hogy kik leszünk és mit teszünk.

A püspöki biztos beszéde után a hamuszentelés és a hamvazkodás következett a Katolikus Egyházban őrzött őskeresztény szokásból merítve, az előző évben megszentelt és elégetett barka hamujával. A miséző papok keresztet rajzoltak a hamuval a pedagógusok és a diákok homlokára, az elmúlás és az Istenben megélt keresztény élet jeleként.

A szentmise végén Ugrits Tamás atya megáldotta a szentimréseket, hogy a nagyböjti időben méltóképpen felkészülhessenek a Húsvétra, Jézus Krisztus feltámadásának megünneplésére.

Fényképeket készítette Nagy Anikó
Videó: Székesfehérvári Egyházmegyei Stúdió