Adventi Udvar a püspökségen - megnyitás I. Adventi gyertyagyújtás

2021. 11. 27. | 2021. 11. 19.

a Püspöki palota udvarán

Megnyílik az Adventi Udvar

2021.11.27. - Szombaton 10 órakor nyílik meg a Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”. Az udvarban továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést. A látogatás során igényes kézműves tárgyakat lehet vásárolni ajándékba és jótékonysági céllal este 19 óráig.

16.30 órakor kezdődik a Székesfehérvári Egyházmegye katolikus iskolásainak adventi műsora és Spányi Antal megyés püspök mondja el adventi gondolatait.

Ekkor kerül sor a családok adventi gyertyáinak megáldására.
Spányi Antal megyés püspök az első adventi gyertyagyújtás alkalmával megáldja a családok adventi gyertyáit, melyeket szétosztunk a jelenlevők között. Legyen ez a kis gyertya az adventi várakozás fénye, hogy hittel forduljunk a Megváltó születésének ünnepnapja felé.

Fényképet készítette dr. Berta Gábor