Bazilika - felszentelési évforduló - beszámoló

2006. 11. 25. |

 

a bazilikában

 

Örömteli és reményt nyújtó esemény megrendezésére került sor hagyományosan a Bazilika felszentelésének évfordulóján a székesfehérvári Székesegyházban. Az ünnepélyes szentmise keretében Spányi Antal székesfehérvári püspök 17 egyházközség 23 világi lelkipásztori kisegítőjének adta át a megbízólevelet.

Az érintett egyházközségek hívei és lelkipásztorai nagyszámban voltak jelen, imájukkal is támogatva a világi lelkipásztori kisegítőket szolgálatuk megkezdésében.

Az ünnepi ígérettétel után a világi lelkipásztori kisegítők a megyés püspöktől átvették a megbízólevelüket, amely egy éves időszakra szól. Az év letelte után a lelkipásztori tapasztalatok összegzésével a plébános kérheti a szolgálat idejének meghosszabbítását.

Papok és világi hívek újabb megerősítést kaptak a felelős közös munkára, amellyel Isten Országát építenünk kell.

 

Fényképeket készítette Ugrits Tamás

 

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | E-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk