Betegek Világnapja

papok imádsága a betegekért

Időpont: 18 h 00
Helyszín: Székesegyház

Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban szentmisét mutat be, amelynek keretében kiszolgáltatják a betegek kenetének szentségét.

"Az Egyház soha nem tekintette tehernek a betegeket, szenvedőket, hanem - ahogy Szent Lőrinc vértanú nevezte őket - ők lelki kincsnek, az Egyház kincsei. Nem is lehet ez másként, hiszen Jézus is lehajolt a beteghez, embere lett a Beteszda fürdőnél lévő magára hagyottnak, Pál számára - és sok szent pap számára - megélt valóság a szenvedőkkel való egység: "Ki szenved, hogy ne égnék vele?"  Az Egyház a betegekben Krisztusnak akar szolgálni.”

Részlet a 2010-es beszámolóból

A beteg hívek mellett megemlékeznek mindazokról az orvosokról, nővérekről, betegápolókról, akik önzetlen szolgálatukkal enyhítik a szenvedők fájdalmait. II. János Pál pápa 1992-ben rendelte el, hogy február 11-e a Betegek Világnapja legyen. Ezen a napon kérjük a "Betegek gyógyítóját", hogy lelki bajainkból, erkölcsi hanyatlásunkból a kinyilatkoztatás kegyelme emeljen ki és segítsen, hogy a magunk megszentelésével hozzájáruljunk hazánk és népünk erkölcsi felemelkedéséhez.

A pápa levele a Betegek XX. világnapjára:  1202betegekvilagnapja.pdf

"Kérem, hogy az idősek, betegek vegyék fel a betegek szentségét február 11-én, a lourdesi Mária ünnepén, hogy e szentség kegyelmével megerősödve tudják keresztjeiket hordozni. Kérem a magányosokat, azokat, akik sok szenvedést hordoznak, hogy azok felajánlásával, imádságaikkal, hittel segítsék családjainkat és a családi életre készülőket."