Betegek 29. világnapja

2021. 02. 11. | | 2021. 02. 03.

2021.02.11. - Minden évben, ezen a napon imádkozunk beteg és szenvedő testvéreinkért, és azokért, akik enyhítik szenvedésüket, nehéz útjukon kísérik őket.

Idén a járványügyi helyzet nem teszi lehetővé a betegek kenetének közös kiszolgáltatását templomainkban. Ezért különös buzgósággal és szeretettel imádkozzunk beteg testvéreinkért!

A beteg hívek mellett emlékezzünk meg mindazokról az orvosokról, nővérekről, betegápolókról, akik önzetlen szolgálatukkal enyhítik a szenvedők fájdalmait.

Ferenc pápa üzenetében a betegekkel való törődés alapjának nevezi a bizalmi viszonyt, „Egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.” (Mt 23,8) mottóval kezdi elmélkedését.

"A betegek 29. Világnapjának 2021. február 11-i ünneplése, a Lourdes-i Szűzanya liturgikus emléknapja jó alkalom arra, hogy különös figyelmet fordítsunk a betegekre és azokra, akik őket a kórházakban, az idősotthonokban valamint a családokban és a közösségekben gondozzák. Különösen is gondolok azokra, akik világszerte a koronavírus-járvány következményei miatt szenvednek. Mindnyájukat, különösen is a szegényeket és a kirekesztetteket, lelki közelségemről és az Egyház szeretetteljes gondoskodásáról biztosítom."

A betegek 29. világnapjár írt üzenet teljes szövege a lenti linken letölthető.

Ferenc pápa üzenete:  betegekvilagnapja2021papaiuzenet.pdf (121 kB)

Imádság a betegekért:  1302betegek_imaja.pdf (71 kB)