Betegek 29. világnapja

2021. 02. 11. | | 2021. 02. 03.

 

 

 

2021.02.11. - Minden évben, ezen a napon imádkozunk beteg és szenvedő testvéreinkért, és azokért, akik enyhítik szenvedésüket, nehéz útjukon kísérik őket. 

Idén a járványügyi helyzet nem teszi lehetővé a betegek kenetének közös kiszolgáltatását templomainkban. Ezért különös buzgósággal és szeretettel imádkozzunk beteg testvéreinkért!

A beteg hívek mellett emlékezzünk meg mindazokról az orvosokról, nővérekről, betegápolókról, akik önzetlen szolgálatukkal enyhítik a szenvedők fájdalmait.

Ferenc pápa üzenetében a betegekkel való törődés alapjának nevezi a bizalmi viszonyt, „Egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.” (Mt 23,8) mottóval kezdi elmélkedését.

"A betegek 29. Világnapjának 2021. február 11-i ünneplése, a Lourdes-i Szűzanya liturgikus emléknapja jó alkalom arra, hogy különös figyelmet fordítsunk a betegekre és azokra, akik őket a kórházakban, az idősotthonokban valamint a családokban és a közösségekben gondozzák. Különösen is gondolok azokra, akik világszerte a koronavírus-járvány következményei miatt szenvednek. Mindnyájukat, különösen is a szegényeket és a kirekesztetteket, lelki közelségemről és az Egyház szeretetteljes gondoskodásáról biztosítom."

A betegek 29. világnapjár írt üzenet teljes szövege a lenti linken letölthető.

Ferenc pápa üzenete:  betegekvilagnapja2021papaiuzenet.pdf (121 kB)

Imádság a betegekért:  1302betegek_imaja.pdf (71 kB)

 


 

Korábbi évek beszámolói:

 

 


< 2027. december >
H K Sz Cs P Sz V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 


 

 



 


 

 


  


 



 

 

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk