Egyházmegyei zarándoklat Máriaremetére

2012. 06. 03.

Időpont: 10 h 30
Helyszín: Máriaremetei kegytemplom előtt

Délelőtt fél 11-kor Máriaremetén tart ünnepi szentmisét Spányi Antal megyés püspök. A Székesfehérvári Egyházmegye 85. alkalommal hirdetett meg zarándoklatot a majdnem kétszáz éves múltú kegyhelyre.

Szentháromság vasárnapján a nehéz időkben is szinte minden esztendőben ide zarándokoltak a fehérvári hívek. A Székesfehérvári Egyházmegye búcsújáró napját Prohászka Ottokár püspök kezdeményezte és püspökutóda, Shvoy Lajos hirdette meg. A templom oldalában elhelyezett kőtáblák tanúskodnak erről, s a két püspök mélységes Mária tiszteletéről. A zarándoknap azután is szokásban megmaradt, hogy az egyházmegyei határokat átrendezték, és Máriaremete az Esztergom-Budapest Főegyházmegye területére átkerült.

Várjuk egyházmegyénk minden hívőjét, jöjjenek el a hagyományos máriaremetei zarándoklatra.

Korábbi évek beszámolói: