Hittanverseny - beszámoló

2012. 01. 25. | frissítve 2012. 03. 04.

hittanverseny

Egyházmegyénk Főpásztora január 25-én, Szent Pál megtérésének ünnepnapján szentmisében hirdette és nyitotta meg az Evangelizáció Évét. Iskolánk ebből az alkalomból három kategóriában hirdetett versenyt, melyre egyházmegyénk katolikus iskoláin kívül először jelentkezett az enyingi Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola katolikus hittanos csoportja.

A rajzpályázatra, melynek témája az evangelizáció kezdete volt, közel 90 alkotás érkezett. Egy szabadon választott történetet kellett ábrázolni az Apostolok Cselekedeteiből. Az elbeszélés pályázat nehezebbnek bizonyult, egy hithirdető, misszionárius vagy tanúságtevő életét mutathatták be a pályázók. A hittanverseny az apostolok igehirdetésétől kezdve felölelte a magyar nép megtérítésén át korunk tanúságtevőinek életét, példáját és az evangelizáció eszközeit is. A jó hangulatú, pergő versenyen a következő eredmények születtek:

RAJZPÁLYÁZAT:

1.- 2.osztály:
1. helyezés: Ódor Erik (Bicskei Szent Margit Ált. Isk. Szent László Tagiskolája)
2. helyezés: Krasznai Tünde (Ráckevei Szent Imre Katolikus Ált. Isk.)
3. helyezés: Kepe Dorottya (Budaörsi Mindszenty József Római Kat. Ált. Isk.)

3.-4.osztály:
1. helyezés: Horváth Laura (Székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda)
2. helyezés: Varga Nóra (Móri Szent Erzsébet Római Katolikus Ált. Isk.)
3. helyezés: Potyondi Vivien (Enyingi Tinódi Lantos Sebestyén Református Ált. Isk.)

ELBESZÉLÉS PÁLYÁZAT:
1. helyezés: Kállay Albert (Bicskei Szent Margit Ált. Isk. Szent László Tagiskolája) 2. helyezés: Takács Vanessza (Móri Szent Erzsébet Római Katolikus Ált. Isk.)
3. helyezés: Tóth Sebestyén (Bicskei Szent Margit Ált. Isk. Szent László Tagiskolája),

HITTANVERSENY:
1. helyezés: Bicskei Szent Margit Ált. Isk. Szent László Tagiskolája
(Kállay Albert, Rozovits Tamás,Tóth Sebestyén)
2. helyezés: Székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda
(Bakter Veronika, Jaksics Mária, Zsombok Eszter)
3. helyezés: Tatabányai Szent Margit Általános Iskola
(Bacsa Gabriella, Dévényi János, Turza Márton)

Dornbach Katalin hitoktató