Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2015. 08. 14. | | 2014. 11. 30.

Időpont: 18 h 00
Helyszín: Bazilika

Szent István országfelajánlásának évfordulóján, fogadalmi szentmise lesz  augusztus 14-én 18 órakor, melyet Spányi Antal megyés püspök celebrál a Székesegyházban. Ezt megelőzően 17 órakor a Püspöki Palotából körmenetben visszük a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéit a Székesegyházba. 17 óra 15-től központi imaórát tartunk.

A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.

Meghívó letöltése:  1508fogadalmimise.jpg (852 kB)

Korábbi évek beszámolói: