Városi családi keresztút - beszámoló

2019. 04. 14. | | 2019. 04. 15.

Virágvasárnapi családos keresztút Székesfehérváron

2019.04.14. – Idén is a székesfehérvári Szent Kristóf templomban jártak közösen keresztutat a fehérvári családok a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szervezésében. A stációkat gyerekszereplők jelenítették meg, a családok keresztútjának elmélkedéseit a szülők olvasták fel. Spányi Antal püspököt és a résztvevő szülőket, gyermekeket, Ugrits Tamás pasztorális helynök, iskolabiztos köszöntötte.

A szülők a családi életről szóló elmélkedéssekkel kísérték Krisztust a fájdalmak útján, mialatt a gyermekek Jézus szenvedéstörténetének szereplőit jelenítették meg szavak nélkül, pantomimszerűen.

A családok keresztútja Spányi Antal megyés püspök imájával és áldásával fejeződött be.

Az egyes stációkat gitáros énekekkel kísérte Virág György Barnabás együttesével.

Képek Somogyi Tamás
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata