Különleges múzeumi programok a vasárnapi ebéd után - beszámoló

2012. 10. 07. | | frissítve 2012. 10. 08.

Talán még sosem láttak ennyi nevető embert egyszerre a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum udvarának ódon falai, ahol Szirtes Edina Mókus és a Fabula Rasa zenekar nagyszámú közönség előtt adott koncertet a délutáni zivatar előtt.

koncert

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megrendezett események 14 órakor kezdődtek. A múzeum nagytermében Szent István ereklyéjénél Smohay András tárlatvezetése után az Ó Szent István dicsértessél című modvai csángó ének dallamára játszott mély érzelemekkel átitatott improvizációt Cserta Balázs klarinéton és Szirtes Edina Mókus hegedűn. Ezt követően a Fonogram díjas Fabula Rasa együttes több mint egy órás koncertje következett. A gyülekező sötét fellegekből a Jóisten sem akart esőt szórni a vidám zeneszerető társaságra, ezért Mókus varázslatos személyiségét valamint a zenekar változatos, vidám és elgondolkodtató zenéjének minden percét gondtalanul élvezhették. A zenészek az egykori ferences rendház udvarára családias hangulatot varázsoltak, aminek a közönség soraiban helyet foglaló csecsemőktől a nagymamákig mindenki egyformán örült.

Köszönjük a Székesfehérvári Egyházmegye és a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége támogatását, valamint Cserta Gábornak a hangosítást!

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fényképeket készítette Lakata Pál