A település alapítóira emlékeztek Mezőfalván - beszámoló

2024. 04. 09. | | 2024. 04. 10.

A település alapítóira emlékeztek Mezőfalván

2024.04.09. - Spányi Antal püspök Márok Csaba polgármester úr meghívására ünnepi szentmisét mutatott be a mezőfalvai plébániatemplomban Kristofory Valter c. prépost, h. esperes, plébános atyával és Ugrits Tamás irodaigazgatóval a település alapításának évfordulóján. A dunaújvárosi Fidesz-KDNP országgyűlési képviselő dr. Mészáros Lajos is jelen volt az eseményen.

A szentmisében imádkoztak a település minden polgáráért, és Isten áldását kérték a falu jelenére és jövőjére. A szentmise végén Püspök atya püspöki áldásban fejezte ki jókívánságait az éppen 40 éves Horváth István világi lelkipásztori munkatársnak, aki hűségesen szolgálja a templomi közösséget.

A szentmise után megkoszorúzták az alapítók (Dréta Antal zirci apát és József nádor) szobrait.

Ugrits Tamás