Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Szeminárium) - beszámoló

2011. 05. 05. |

kép korábbi évről

Elsőcsütörtöki szentmisékre, imaórákra alkalmanként más helyszíneken gyűlnek össze a város katolikus hívei.

Elsőcsütörtökön közös imádságra hívta össze a megyéspüspök  a híveket a székesfehérvári egyházközségekből. A szemináriumi templomi imaóra alkalmával ismét összegyűltek azok, akik hitüket a mindennapokban szeretnék megélni, tettekre váltani, és akik ennek forrását - és az Istenhez vezető utat - a közös imádságban keresik. Horváth Imre plébános a megdicsőült Krisztus által elnyert örök életről, a hit békéjéről beszélt.

Spányi Antal megyés püspök elsőcsütörtöki elmélkedései hónapról hónapra segítik az imában való elmélyülést és szolgálják a lelki feltöltődést.

Ebben az esztendőben az új papi hivatásokért szóló ima mellett a családokért is imádkoznak.

Videó: - BPK és Somogyi Tamás -