Városi családi keresztút - beszámoló

2012. 04. 01. | | frissítve 2012. 04. 04.

Immár hagyomány, hogy virágvasárnap a fehérvári kis és nagy-gyerekes családok közösen vesznek részt a megyés főpásztorral a sóstói tanösvényen a családok keresztútján.

A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szervezésében idén is korabeli ruhákat idézve öltöztek be gyerekek és a magukra vállalt szerepeknek megfelelően, eljátszották Jézus szenvedéstörténetét.

keresztúton

Az egyes stációkhoz kapcsolódó történéseket, szavak nélkül, pantomimszerűen adták elő kisiskolások és óvódások. Az óvónők kérésére a szülők rövid elmélkedést, imádságot olvastak fel vagy mondtak el a gyerekek számára is érthető nyelven. Voltak, akik saját maguk készültek családi életükből vett példákkal, gondolataikkal, imával.

A keresztút állomásait gitáros énekekkel kísérték a Vizivárosi fiatalok kórusa. Spányi Antal megyés püspök vezetésével a családos keresztút imádságait az egyházmegye családjaiért ajánlották fel.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor és Berta Anna