7. Egyházmegyei Nap - Pünkösdhétfő

2012. 05. 28. | | frissítve 2012. 05. 11.

Időpont: 10 h 00 - 16 h 00
Helyszín: Balinka

A Székesfehérvári Püspökség 7. alkalommal rendez Egyházmegyei Napot Balinkán, a Tölgyes Tábor és a Falutábor területén.

Hűvös időben is megrendezésre kerül az Egyházmegyei Nap >>

Programok:

10 órakor megnyitó
-  Az egyházmegye iskoláinak és óvodáinak gyermekműsorai

10 óra 30
- Spányi Antal megyés püspök bevezető gondolatai

11 óra 30-tól fakultatív programok:
- A kicsiknek játszóház, állatsimogató, légvár, népi fajátékok, kézműves foglalkozások, arcfestés és lovaglás
- Az egyházmegye iskoláinak és óvodáinak gyermekműsorai
- A Székesfehérvári Ifjúsági pasztoráció Balinka Bárba várja a fiatalokat a Tölgyes tábor hátsó területén
- A fiataloknak, családoknak sport - és sorverseny, métázás, íjazás
- A móri Forró Capuccinó együttes várja a fiatalokat a Falu Tábor nagytermében.
- A felnőtteknek, családoknak a Tölgyes táborban, több helyen lesznek programok, előadások

11 óra 30 – 14 óra
Beszélgetések, család programok a táborok területén, több ponton

13 óra  – 14 óra
A családpasztoráció tart előadást a Tölgyes tábor nagytermében
Harkai Gábor atya, Dévényi Norbert és Bernadett: Evangelizáció a családban, evangelizáció a családok között

- A rendezvény ideje alatt 14 óráig gyóntatás lesz

14 órától közös szentségimádás:
A szentségimádás a főpásztor vezetésével

15 órakor püspöki szentmise:
A megyés püspök az egyházmegye papságával mutat be szentmisét

A rendezvény ideje alatt:

A Fehérvárcsurgói Zámbó Fagylaltozó árusít és váltja be a fagyi jegyeket a Tölgyes Tábor bejáratához közel.

Egész napos kirakodóvásárt tartanak az egyházmegye területén működő, csökkent munkaképességűeket foglalkoztató kézműves műhelyek munkáiból a Tölgyes Táborban.

Kirakodik a Barátok Boltja, az egyházmegye könyv- és kegytárgyboltja is.

Az Egyházmegyei Karitász munkatársai jótékonysági céllal árusítanak pogácsát, üdítőt, kávét, amelynek bevételét a rászorulók élelmiszer segélyére ajánlják fel.

A Tölgyes Tábor első alpesi faházában a kisbabával érkezőket külön baba-mama szoba várja.

A rendezvény ideje alatt a helyszínekről és programokról az információnál és a sárga kabátos segítőknél lehet érdeklődni.

"Várom egyházmegyénk minden hívőjét, hogy legyen részese a bodajki Egyházmegyei Nap örömének".

Spányi Antal