A 154 éve született Prohászka Ottokár püspök

2012. 10. 10. | | frissítve 2012. 10. 04.

Az egyházmegye sajátságos és hagyományos ünnepe miatt a Hit évének megnyitóját október 10-én szerdán - Prohászka Ottokár születésének 154. évfordulóján - tartjuk a Prohászka emléktemplomban. Szeretettel hívjunk az ország minden részéből a paptestvéreket és híveket a 16 órakor kezdődő előadásra, és a 17 órakor azt követő szentmisére. A szentmise keretében ünnepélyesen meggyújtjuk a „hit gyertyáját”, melynek lángját minden egyházközségnek, oktatási és központi intézményeinknek szeretnénk jelképesen átadni.

A délután programja:
16.00: Mózessy Gergely: Köszöntő
16.05: Baku Eszter: A Prohászka-emléktemplom építésének tervpályázata

Prohászka Ottokár püspököt joggal nevezhetjük a „hit emberének”, aki töretlen hitével, az Egyház iránti szeretetével irányt ad nekünk a kegyelmi esztendőben.

Az ünnepség egyben a Prohászka Imaszövetség kimelet közös szentmiséje. Az imaszövetség tagjai több éve imádkoznak a szentéletű püspök példájára új papi és szerzetesi hivatások megszületéséért.

Plakát letöltése:  1210prohaszka_plakat.pdf

Magyar Katolikus Kultúra Napjai:  mkkn2012_meghivoplakat.pdf